Pravoslavné vánoce - menu

Kutja, Vzvar, Kysel a další

Pravoslavné vánoce – menu

Svátek, který má kromě Velikonoc, výjimečné postavení a je slaven v pravoslavné Rusi slaven s velkou vážností, jako centrální bod vánočních svátků – svátek narození Krista (Rožděstvo). Součástí svátku je půst, který trvá do předvečera 6. Ledna. Na večerním stole pak mezi 12 chody nesmí chybět kuťja (kaše z pšenice nebo ječmene, vařená s medem, rozinkami, mákem a ořechy) a vzvar (kompot ze sušeného ovoce). Dalšími možnými chody mohu být Ryba v aspiku se salátem Šubej, Grilovaný lilek a hřiby na smetaně, Blinčiky s lososovým kaviárem a zakysanou smetanou Soljanka se zelím, Šašlik z kuřete, pečený brambor nebo Kysel z borůvek s jablkovým želé, složení se mění podle území, zvyků a možností této veliké země.

Šéfkuchař doporučuje:

Čokoládový fondant

sladkost na svátek svatého Valentýna

Čokoládový fondant

Suroviny:

Máslo 180g, cukr krupice 240g, vejce 300g, čokoláda 180g, hladká mouka 80g

Postup:

Mističky dobře vymazat máslem. Máslo s cukrem …

Pokračování

Marinovaný losos

Postup při marinování

Suroviny

Očištěný filet z lososa, mořská sůl ,cukr, citron, pomeranč, kopr, fenykl, bobkový list, brandy nebo koňak, na potření po opláchnutí olivový olej a nasekaný kopr.

Postup

"[* square/los02.jpg …

Pokračování

Aktuálně

Masopust svátek, dobrého jídla před půstem

Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný „tučný čtvrtek“ či „tučňák“. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co …

Valentýnský stůl - sladké a rafinované

Rafinované sladkosti a květina pro dámu a jsou ty pravé pochoutky k události jako je svátek zamilovaných. Receptůry dezertů Vás rády inspirují.

Archiv aktualit

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.
Redakční systém 4site CMS