Těsto na Pizzu

Těsto na Pizzu

Suroviny

těsto: 3kg hladká mouka “0“, 2dcl olivový olej, 42g sůl, 24g cukru, ¼ droždí ze 42g, 1,5L vlažné vody, Rajčatový základ: 2500g drcená rajčata, ½ PL sůl, 3×PL cukr* dle rajčat, 0,5dcl olivový olej, 1×PL sušená bazalka, 1×PL sušené oregano, + 110g sýra na porci, na 1ks pizza cca 1× naběračka základu + suroviny.

Postup

„těsto rozdělit na 23 porcí“ smíchat napřed mouku, droždí a sůl, přidat olivový olej a pak vodu a zamíchat lžící. Poté těsto propracovat v mixeru nebo v ruce cca 5 minut, případně přisypat mouku a znovu propracovat. Těsto rozdělit, pomoučnit, přikrýt a nechat v chladu odpočinut 24 hodin a více. Pečeme při

Šéfkuchař doporučuje:

Čokoládový fondant

sladkost na svátek svatého Valentýna

Čokoládový fondant

Suroviny:

Máslo 180g, cukr krupice 240g, vejce 300g, čokoláda 180g, hladká mouka 80g

Postup:

Mističky dobře vymazat máslem. Máslo s cukrem …

Pokračování

Marinovaný losos

Postup při marinování

Suroviny

Očištěný filet z lososa, mořská sůl ,cukr, citron, pomeranč, kopr, fenykl, bobkový list, brandy nebo koňak, na potření po opláchnutí olivový olej a nasekaný kopr.

Postup

"[* square/los02.jpg …

Pokračování

Aktuálně

Masopust svátek, dobrého jídla před půstem

Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný „tučný čtvrtek“ či „tučňák“. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co …

Valentýnský stůl - sladké a rafinované

Rafinované sladkosti a květina pro dámu a jsou ty pravé pochoutky k události jako je svátek zamilovaných. Receptůry dezertů Vás rády inspirují.

Archiv aktualit

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.
Redakční systém 4site CMS