Hovězí kližka pečená v sádle

sous vide - vakuové vaření při nízké teplotě a dlouhé době

Kližka pečená v sádle

Sous vide / sú ví/ – vakuové vaření pří nízké teplotě a dlouhé době. Tato technika zachovává celistvost surovin, barvu a nutriční vlastnosti surovin. Doba a teplota se pohybuje od 15 minut a 60°C u některé zeleniny a ovoce, případně ryb až po 88°C a 48hodin u některých druhů mas. Vaření má dvě fáze. První ochucení a vakuování do vakuovacích sáčků (odstranění vzduchu) a druhá při které probíhá samotná tepelná úprava při dodržení co nepřesnější teploty.

Suroviny:

1×PL nasekaný česnek, 2×ks nasekaná šalotka, 1×PL nasekaný tymián, 2×PL olej, 1×PL sůl, pepř, 400g hovězí kližka, vepřové sádlo, telecí fond, zelenina dle sezóny

Postup:

Kližku očistíme od blan a naporcujeme na 3cm silné plátky cca 120g. Maso naložíme do směsi česneku, šalotky, tymiánu, oleje, soli a pepře a necháme v chladu marinovat 6 hodin (vakuovací sáček), Následně kližku zalejeme vepřovým sádlem a tepelně upravujeme ve vakuu při 80°C cca 11 hodin. Hotovou kližku podáváme s telecím fondem, pečenou šalotkou a grilovanou zeleninou dle sezony.

sous vide – vakuové vaření při nízké teplotě a dlouhé době

Šéfkuchař doporučuje:

Čokoládový fondant

sladkost na svátek svatého Valentýna

Čokoládový fondant

Suroviny:

Máslo 180g, cukr krupice 240g, vejce 300g, čokoláda 180g, hladká mouka 80g

Postup:

Mističky dobře vymazat máslem. Máslo s cukrem …

Pokračování

Marinovaný losos

Postup při marinování

Suroviny

Očištěný filet z lososa, mořská sůl ,cukr, citron, pomeranč, kopr, fenykl, bobkový list, brandy nebo koňak, na potření po opláchnutí olivový olej a nasekaný kopr.

Postup

"[* square/los02.jpg …

Pokračování

Aktuálně

Masopust svátek, dobrého jídla před půstem

Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný „tučný čtvrtek“ či „tučňák“. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co …

Valentýnský stůl - sladké a rafinované

Rafinované sladkosti a květina pro dámu a jsou ty pravé pochoutky k události jako je svátek zamilovaných. Receptůry dezertů Vás rády inspirují.

Archiv aktualit

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.
Redakční systém 4site CMS