Labneh - jogurtový sýr

Labneh – jogurtový sýr

Labneh sýr vyrobený z jogurtu, který ze získává z ovcí, krav a občas z kozy, to podle druhu sýru a území kde se vyrábí. Je velmi typický v kuchyních na Středním východě a Asii odkud se zřejmě dostal do Řecka a následně Evropy. Sýr se používá jak syrový tak i sušený nebo nakládaný v olivovém oleji.

Suroviny 1l tučného bílého jogurtu, 1× PL soli

Postup

Jogurt promícháme se solí a přendáme do utěrky, kterou vložíme do cedníku. To celé vložíme do misky, kterou necháme 24 hodin v chladu. Jogurt přikryjeme cípy utěrky a necháme odkapávat. Původně se utěrka svázala a zavěsila a nechala odkapávat, můžeme postupovat i tímto způsobem. Po odkapání sýr vyjmeme, můžeme tvarovat, nebo promíchat s pažitkou nebo mátou, nebo tymiánem nebo stroužkem česneku

Šéfkuchař doporučuje:

Čokoládový fondant

sladkost na svátek svatého Valentýna

Čokoládový fondant

Suroviny:

Máslo 180g, cukr krupice 240g, vejce 300g, čokoláda 180g, hladká mouka 80g

Postup:

Mističky dobře vymazat máslem. Máslo s cukrem …

Pokračování

Marinovaný losos

Postup při marinování

Suroviny

Očištěný filet z lososa, mořská sůl ,cukr, citron, pomeranč, kopr, fenykl, bobkový list, brandy nebo koňak, na potření po opláchnutí olivový olej a nasekaný kopr.

Postup

"[* square/los02.jpg …

Pokračování

Aktuálně

Masopust svátek, dobrého jídla před půstem

Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný „tučný čtvrtek“ či „tučňák“. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co …

Valentýnský stůl - sladké a rafinované

Rafinované sladkosti a květina pro dámu a jsou ty pravé pochoutky k události jako je svátek zamilovaných. Receptůry dezertů Vás rády inspirují.

Archiv aktualit

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.
Redakční systém 4site CMS