Pho

Vietnamská polévka

Vietnamská polévka Pho

Suroviny:

kloubové kosti 4ks, hovězí oháňka 1×ks, 100g čerstvý závor, 1×ks skořice, 1× ks cibule, 3×ks badyán, hovězí kližka 0,5kg suroviny do polévky: 400g hovězí zadní, 0,4 kg rýžové nudle, 1× sv jarní cibulka, 2×ks červená cibule, 0,5 svazek máta, 0,5 svazek koriandr, klíčky mungo, 3×ks chilli papričky, 1× ks citron

Postup:

zázvor rozbít na jemno a spolu s cibulí nakrájet opéct na sucho do zlatova. Kosti a maso vložit do vývaru, přidat maso, zavařit, sundat pěnu a přidat koření a vařit postupným varem než maso změkne. Maso nakrájet na plátky vložit na vařené nudle, přidat bylinky, klíčky, chilli, citron a zalít vývarem.

Šéfkuchař doporučuje:

Čokoládový fondant

sladkost na svátek svatého Valentýna

Čokoládový fondant

Suroviny:

Máslo 180g, cukr krupice 240g, vejce 300g, čokoláda 180g, hladká mouka 80g

Postup:

Mističky dobře vymazat máslem. Máslo s cukrem …

Pokračování

Marinovaný losos

Postup při marinování

Suroviny

Očištěný filet z lososa, mořská sůl ,cukr, citron, pomeranč, kopr, fenykl, bobkový list, brandy nebo koňak, na potření po opláchnutí olivový olej a nasekaný kopr.

Postup

"[* square/los02.jpg …

Pokračování

Aktuálně

Masopust svátek, dobrého jídla před půstem

Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný „tučný čtvrtek“ či „tučňák“. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co …

Valentýnský stůl - sladké a rafinované

Rafinované sladkosti a květina pro dámu a jsou ty pravé pochoutky k události jako je svátek zamilovaných. Receptůry dezertů Vás rády inspirují.

Archiv aktualit

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.
Redakční systém 4site CMS