Palačinka

Jak připravit tenkou palačinku

Příprava palačinky

Suroviny

30g vanilkového cukru, 4 vejce, 75g hladké mouky, 50g mléka, sůl, voda, máslo

Postup

Pomocí elektrického mixéru připravíme směs z vajec, mouky, mléka, soli a vody. Těsto připravíme do konzistence olivového oleje. Těsto necháme odležet 1 hodinu v chladu, aby mouka měla čas absorbovat tekutiny. Směs zhoustne a my následně upravíme hustotu tekutinami nebo moukou tak, aby konzistence byla jako lehký krém. Na teplou pánev položíme kousek másla a necháme rozpustit. Jakmile je pánev je dobře rozpálená, nalijeme na ni dostatek těsta (přibližně 3 až 4 lžíce) tak, aby pokrylo spodní části pánve. Pánev udržujeme v pohybu tak, aby těsto bylo tence a rovnoměrně rozlité po pánvi. Není potřeba se obávat krepového okraje nebo nedokonalostí. Jakmile bude palačinka složená, bude vše schované. Asi po jedné minutě otočíme palačinku na druhou stranu a dopečeme.

nalévání na pánev
nalévání na pánev
nalévání na pánev

Šéfkuchař doporučuje:

Čokoládový fondant

sladkost na svátek svatého Valentýna

Čokoládový fondant

Suroviny:

Máslo 180g, cukr krupice 240g, vejce 300g, čokoláda 180g, hladká mouka 80g

Postup:

Mističky dobře vymazat máslem. Máslo s cukrem …

Pokračování

Marinovaný losos

Postup při marinování

Suroviny

Očištěný filet z lososa, mořská sůl ,cukr, citron, pomeranč, kopr, fenykl, bobkový list, brandy nebo koňak, na potření po opláchnutí olivový olej a nasekaný kopr.

Postup

"[* square/los02.jpg …

Pokračování

Aktuálně

Masopust svátek, dobrého jídla před půstem

Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný „tučný čtvrtek“ či „tučňák“. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co …

Valentýnský stůl - sladké a rafinované

Rafinované sladkosti a květina pro dámu a jsou ty pravé pochoutky k události jako je svátek zamilovaných. Receptůry dezertů Vás rády inspirují.

Archiv aktualit

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.
Redakční systém 4site CMS