Jídelní hůlky

postup při používání jídelních hůlek

Držení jídelních hůlek

Hůlkami neklepeme o stůl ani o nádobí, hůlkami neukazujeme, nepícháme s nimi do jídla, ale odebíráme sousta shora. Z jídelních hůlek se snažíme vytvořit kleště, s jejichž pomocí vkládáme do úst pokrm. Japonské hůlky jsou kratší a většinou masivnější než ostatní, například čínské.

Držení jídelních hůlek

Začínáme spodní, nepohyblivou hůlkou. Vložíme ji mezi palec a ukazováček. Druhou oporou pro spodní hůlku je spojnice mírně nataženého prsteníčku a malíčku. Opřením o spodní část kloubu palce a přitlačením prsteníku zajistíme dostatečnou stabilitu.

Držení jídelních hůlek

Poté přidáme horní, pohyblivou hůlku, ta se drží podobně, jako tužka v bříšcích palce, ukazováku a boční plochy prostředníčku. Horní hůlka přitlačí sousto ke spodní. Není však žádoucí silně přitlačit, to má většinou za následek překřížení hůlek a následný pád sousta. Hůlky, stejně jako příbor, neolizujeme. Pokud sousto namáčíme v sojové omáčce, namáčíme pouze rybu, musíme tedy sousto napřed otočit.

Šéfkuchař doporučuje:

Čokoládový fondant

sladkost na svátek svatého Valentýna

Čokoládový fondant

Suroviny:

Máslo 180g, cukr krupice 240g, vejce 300g, čokoláda 180g, hladká mouka 80g

Postup:

Mističky dobře vymazat máslem. Máslo s cukrem …

Pokračování

Marinovaný losos

Postup při marinování

Suroviny

Očištěný filet z lososa, mořská sůl ,cukr, citron, pomeranč, kopr, fenykl, bobkový list, brandy nebo koňak, na potření po opláchnutí olivový olej a nasekaný kopr.

Postup

"[* square/los02.jpg …

Pokračování

Aktuálně

Masopust svátek, dobrého jídla před půstem

Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný „tučný čtvrtek“ či „tučňák“. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co …

Valentýnský stůl - sladké a rafinované

Rafinované sladkosti a květina pro dámu a jsou ty pravé pochoutky k události jako je svátek zamilovaných. Receptůry dezertů Vás rády inspirují.

Archiv aktualit

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.
Redakční systém 4site CMS