Cheesecake

s malinami

Chease cake

Korpus

120g sušenek, 100g másla, skořice, kakao, 30g mletých vlašských ořechů. Sušenky semeleme na středně hrubo, nebo vložíme do látkové utěrky a paličkou na maso rozbijeme na středně velkou hrubost (velikost krystalů granka). Máslo vyšleháme do pěny, přidáme kakao, skořici a ořechy. Hmotu promícháme a přidáme sušenky. Těsto propracujeme a necháme v chladu cca 15 minut odpočinout. Poté ho rukou řádně vytvarujeme do pečicí formy do výšky 1 cm.

Cheesecake

400g Sýr Philadelphie, 190g zakysané smetany, 300g lučiny, 1vanilkový lusk, 200g cukru krupice, 70g žloutků, 2 vejce

Vejce se žloutky a cukrem vložíme do kotlíku a promícháme, přidáme zakysanou smetanu, lučinu a philadelphii. Přidáme střed vanilkového lusku a lehce mícháme asi 2 až 3 minuty (nešleháme). Pak hmotou zalijeme korpus připravený v ráfku nebo formičce. A pečeme při teplotě 130°C 30–40 minut podle potřeby a velikosti formičky. Hotový dort opatrně vyjmeme, nožem ořízneme vnitřní stranu formičky (při chlazení se dort trochu zmenšuje a na povrchu by vznikly praskliny) a necháme dostatečně dlouho vychladit.

Prezentace

Dezert jsme se rozhodli podávat a v podstatě i zdobit malinami a omáčkou připravenou z malin, které byly rozbité nebo jinak nedokonalé. Pro větší vzdušnost jsme použili ještě lámanou ozdobu připravenou z bílé a tmavé čokolády.

Šéfkuchař doporučuje:

Kachní prsa s ananasovou sladkokyselou omáčkou, soba nudle

Inspirace z Asie

Kachní prsa s ananasovou sladkokyselou omáčkou

Soba nudle: Tradiční japonské nudle z pohanky – Soba znamená v Japonštině …

Pokračování

Salát Nicosie

Letní salát v nové úpravě

Salát Nicosie

Suroviny:

3 x ks vejce, 6× ks malých brambor, 100 g čerstvých fazolek, 1ks salát nebo podobné množství mixovaných …

Pokračování

Aktuálně

Červený Rybíz - léto na zahradě

Od července až do srpna sbíráme na zahradě malé červené plody z kterých si můžeme si z vyrobit koláče, zavařit do kompotu, …

10. srpen - den sv. Vavřince patrona kuchařů a cukrářů

Prý se narodil někdy kolem roku 230 n. l. ve Španělsku. Patřil a patří mezi nejuctívanější světce celého světa hned po Petrovi a Pavlovi. Historie …

Archiv aktualit

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.
Redakční systém 4site CMS