Lepjoška

Azijský chléb

Lepjoška

Suroviny

sůl, 1 kg hladké (původní recept) nebo polohrubé mouky, mléko nebo voda podle potřeby, 170g másla, na špičku nože droždí (je možná varianta jak s droždím tak bez), vejce na pomazání, černý kmín nebo lněné semínko na posypání.

Příprava

Z mouky, tekutiny a soli vypracujeme těsto, které necháme odležet (v případně použití kvásku vykynout) v malých bochánkách. Pomocí pěsti vytvarujeme malé placky, jejichž okraje se ozdobí zmačknutím těsta prsty. Poté pomocí ozdobné raznice poměrně velkou silou naklepeme střed placky. Nakonec můžeme placku potřít rozmixovaným vajíčkem a dát péct do vyhřátého krbu (lze ho upéct i na rozpáleném kameni). Jak jsem zjistil, lze ho upéct i v troubě při cca 170°C. Pečeme zhruba 14 minut, podle velikosti. V troubě pečený chléb ale samozřejmě tolik nevoní. Lepjoška se před konzumací nekrájí, ale trhá. Lepjoška

Lepjoška

Šéfkuchař doporučuje:

Čokoládový fondant

sladkost na svátek svatého Valentýna

Čokoládový fondant

Suroviny:

Máslo 180g, cukr krupice 240g, vejce 300g, čokoláda 180g, hladká mouka 80g

Postup:

Mističky dobře vymazat máslem. Máslo s cukrem …

Pokračování

Marinovaný losos

Postup při marinování

Suroviny

Očištěný filet z lososa, mořská sůl ,cukr, citron, pomeranč, kopr, fenykl, bobkový list, brandy nebo koňak, na potření po opláchnutí olivový olej a nasekaný kopr.

Postup

"[* square/los02.jpg …

Pokračování

Aktuálně

Masopust svátek, dobrého jídla před půstem

Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný „tučný čtvrtek“ či „tučňák“. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co …

Valentýnský stůl - sladké a rafinované

Rafinované sladkosti a květina pro dámu a jsou ty pravé pochoutky k události jako je svátek zamilovaných. Receptůry dezertů Vás rády inspirují.

Archiv aktualit

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.
Redakční systém 4site CMS